Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Oslava 76. výročí osvobození Ostravy Rudou armádou

30. dubna 2021

Oslavy osvobození Ostravy 30. dubna 2021 byly - stejně jako před rokem - poznamenány opatřeními proti šíření epidemie koronaviru. Nebyly organizovány žádné oficiální akce, přesto si řada lidí v Ostravě připomenula toto výročí.

Velmi silný emocionální zážitek vtiskly této oslavě motorkáři z jižní Moravy se svými místními kolegy. K jejich uctění památky padlých u centrálního mauzolea v ostravských Komenského sadech se přidalo několik desítek dalších obyvatel Ostravy včetně příslušníků policejních a ozbrojených složek, ruské menšiny a dalších.

Honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník se při této příležitosti setkal s celou řadou přátel, do Ostravy přijel také generální konzul Ruské federace v Brně pan Alexandr Kalačov v doprovodu atašé Sofie Žukovové.

Další program konzulů pokračoval v Hlučíně na válečném hřbitově, kde je přivítal starosta Hlučína pan Pavel Paschek. Položením věnců a kytic i zde uctili památku téměř 4000 rudoarmějců, kteří jsou zde pohřbeni.

Program generálního konzula pokračoval v Olomouci, honorární konzul položil kytice k památníku osvoboditelů v Klimkovicích a pomníku letce Vasilije Alexejeviče Staška, který zde zahynul 27. dubna 1945 a jehož identitu se podařilo honorárnímu konzulovi odhalit v roce 2014.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě