Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Konzul předal ocenění k 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce

30. listopadu 2020

V pondělí 30. listopadu 2020 proběhl na honorárním konzulátu Ruské federace v Ostravě slavnostní akt. Ocenění, původně směřované k 75. výročí vítězství na fašistickým Německem, nebylo možno předat ani v rámci tradičních společných oslav Dne národní jednoty. Proto ocenění přijali pozvání na konzulát, kde jim konzul předal vyznamenání.

Sergej Vjačeslavovič Zubkevič, pěvec opery Národního divadla moravskoslezského, obdržel medaili "75. výročí Velkého Vítězství" I. stupně za vynikající tvůrčí příspěvek k oslavám významných výročí vítězství Sovětské armády v bitvách Velké vlastenecké války v letech 1941-1945, organizovaných ruskou diasporou v Moravskoslezském kraji.

Igor Jelínek, odborný pracovník a pedagog Katedry slávistiky Filosofické fakulty Ostravské univerzity, obdržel medaili "75. výročí Velkého Vítězství" II. stupně za vynikající tvůrčí příspěvek k oslavám významných výročí vítězství Sovětské armády v bitvách Velké vlastenecké války v letech 1941-1945, organizovaných ruskou diasporou v Moravskoslezském kraji.

Konzul také předal vyznamenání kpt. Janu Šimčíkovi za vynikající výsledky práce v Československé obci legionářské a za spolupráci honorárním konzulátem RF při organizaci akcí branné přípravy mládeže a udržování tradice oslav osvobození Ostravy Rudou armádou v dubnu 1945.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě