Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Akademické dny EAES Ostrava 2020

1. - 30. listopadu 2020

Stěžejním bodem programu Dnů Ruska se podle původního záměru stala mezinárodní konference "Akademické dny Euroasijského ekonomického společenství, Ostrava 2020." Zde byla hlavním odborným partnerem Ostravská univerzita (OU), jejíž rektor prof. Jan Lata převzal záštitu nad konferencí.

Na přípravě akce se podílely dva organizační týmy - z OU a RČVKF pod vedením odborných garantů, prof. Aleše Zářického (OU) a prof. Jaroslava Purmenského (RČVKF). Vedoucím organizačního výboru se stal honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník. OU vytipovala a RČVKF oslovilo 40 univerzit a mezinárodních vzdělávacích institucí z Arménie, Běloruska, Kazachstánu a Ruska. Hlavním tématem se stala role přírodovědných a humanitárních univerzit v průmyslových regionech, kde technicky vzdělané kádry ve vedení soukromých i veřejnoprávních subjektů mají tendenci tyto obory a jejich absolventy podceňovat, neřku-li považovat je za v praxi neupotřebitelné "příživníky."

Z výše uvedených důvodů byla konference uspořádána na internetové platformě na webových stránkách RČVKF, kde bylo možno vkládat prezentace, přednášky, odborné i populární články, filmy fotografie či diskusní příspěvky v rámci "Kulatého stolu".

I ve ztížených podmínkách se tak podařilo naplnit program Dnů Ruska zajímavými položkami, organizátoři taky nabyli nových zkušeností s využitím IT techniky a komunikací on-line. Na tomto místě je nutno pochválit tradiční technický servis, který se se změnou od prezenční konference k video-konferenci vyrovnal na výbornou.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2021 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě