Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Na VII. ročníku Memoriálu Vasilije Zajceva – letní části – nastalo překvapení

29. srpna 2020

V sobotu 29. srpna 2020 za organizační garance honorárního konzula Ruské federace v Ostravě pana Aleše Zedníka proběhl na Lazecké střelnici v Olomouci VII. ročník soutěže odstřelovačů „Memoriál Vasilije Zajceva – letní". Potřetí měla soutěž mezinárodní charakter, opět startoval reprezentant Generálního konzulátu RF v Brně - konzul Valerij Těrenťjev.

I tentokrát se soutěžilo pouze v kategorii „sniper" Střílelo se vždy deset ran na terče ve vzdálenosti 100, 200 a 300 metrů. Terče byly tradičně "odtajněny" těsně před soutěží.

Sama soutěž přinesla velké překvapení, protože zvítězil Leo Luzar z SSK Poruba s nástřelem 318 bodů. Leo Luzar se přitom specializuje na pistolové disciplíny a navíc střílel z české standardní pušky ČZ 550 s dalekohledem Meopta, jejíž cena dosahuje jedné čtvrtiny ceny odstřelovačských speciálů světově proslulých výrobců zbraní a optiky. Majitelé těchto zbraní proto Luzarovo vítězství nelibě nesli, jejich zklamání bylo nelíčené а ze svých snů o medailovém umístění se vzpamatovávali ještě celou neděli.

Jan Bláha, také z SSK Poruba-Skalka, s puškou Sako TRG-22 a nástřelem 291 bodů skončil druhý, bronzovou medaili získal Jiří Homola ze stejného klubu s puškou Savage TR-10 s 243 body.

Medailisté obdrželi diplom a pozvání na zimní soutěž v roce 2021.

Konzul tentokrát nestartoval, protože ve stejnou dobu dal přednost zkouškovému sjezdu Pěveckého sdružení moravských učitelů, které se připravuje na novou koncertní sezónu.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2020 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě