Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Den vítězství 2020

8. - 9. května 2020

Den vítězství - 75. výročí konce druhé světové války v Evropě, porážky fašismu a osvobození Prahy slavnou Rudou armádou se slavil v Moravskoslezském kraji i v době všemožných omezení proti šíření infekce koronaviru.

Občané v Ostravě i v menších městech a obcích kraje si připomenuli toto významné výročí. Honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník položil 8. května květy k Národnímu památníku II. světové války v Hrabyni. Spolu s ním uctili památku všech padlých osvoboditelů poslankyně Evropského parlamentu paní Kateřina Konečná, představitelé Aktivních záloh armády ČR, členové Klubu českého pohraničí a další přátelé a známí.

Pěkné počasí přilákalo do Hrabyně také mnoho rodin s dětmi, které si prohlíželi alespoň vojenskou techniku u památníku, který bude otevřen teprve od 12. 5.

9. května sady Komenského v Ostravě symbolicky "prošel" Nesmrtelný pluk. Jeho virtuální podoba se nachází na webových stránkách a na Facebooku zásluhou Anny Kuzněcovové - Stuchlíkové. Lidé si tak připomenuli nejen padlé rodinné příslušníky, ale především významné osobnosti, které se zasloužily na konečné porážce fašismu.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2020 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě