Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Slavnostní večer k 77. výročí vítězství ve stalingradské bitvě za účasti honorárního konzula

1. února 2020

V sobotu 1. února 2020 se díky Česko-ruské společnosti a Ostravskému klubu Ruský dům konal tradiční slavnostní večer na počest výročí porážky fašistických vojsk u Stalingradu a také na počest výročí prolomení blokády Leningradu. Akce se zúčastnil honorární konzul RF v Ostravě pan Aleš Zedník, který na koncert dorazil přímo ze střelecké soutěže Memoriál Vasilije Zajceva, a atašé GK RF v Brně pan Arťom Indyčenko.

V sále školícího centra „Akademie“ se sešlo několik desítek příznivců, přátel a známých, aby společně nejen zavzpomínali na tuto událost, ale shlédli také malý koncert, který pro ně připravili taktéž osvědčení a „staří známí“ umělci.

Úvod patřil skvělému hlasu Sergeje Zubkeviče, který svým emocionálním projevem vtiskl večeru vpravdě slavnostní atmosféru.

Igor Jelínek pro své vystoupení vybral známé písně z válečných filmů, aby si s ním mohlo zazpívat i publikum.

Své umění předvedli také nadaní studenti, Hana Kostková na akordeon a David Harok na housle. Jejich společný Montyho čardáš vzbudil zasloužený ohlas, už z důvodu, že se spolu seznámili těsně před koncertem a skladbu zahráli bez delšího zkoušení.

Hlavním hostem večera byla opět po několika letech Natella Imedašvili z Vologogradu. Romansy v jejím podáním obsahují vše, radost i smutek, nostalgii i vášeň. Oprávněně byla oceněna dlouhým potleskem.

Koncert byl příležitostí pro honorárního konzula předat Natelle čestný diplom za výrazný vklad k posilování přátelských vztahů mezi Ostravou a Volgogradem. Konzul naopak obdržel uznání klubu Ostravský ruský dům za udržování historické paměti o druhé světové válce a obětech fašismu.

Celý večer byl vkusně doprovázen projekcí starých válečných fotografií, kterou připravil pan Václav Jokl.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2020 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě