Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

3. ročník soutěže Memoriál generála Mikuláše Končického opět za účasti honorárního konzula

3. listopadu 2018

V sobotu 3. listopadu 2018 v návaznosti na Den veteránů a se vzpomínkou na svého dlouholetého předsedu uspořádala jednota Ostrava 1 Československé obce legionářské soutěž vojenské všestrannosti „Memoriál generálporučíka Mikuláše Končického“.

Generál Končický, tankista, osvoboditel Ostravy, nositel Řádu Bílého lva a celé řady dalších vysokých vyznamenání, ale především blízký kamarád „Kosťa“ zemřel v prosinci 2015. Až do vysokého věku si udržoval fyzickou kondici výstupy na Lysou horu a pravidelným plaváním. Proto organizátoři se rozhodli, aby kromě prvků armádního výcviku soutěž připomínala záliby pana generála.

Ranního nástupu na střelnici ve Staré Bělé se zúčastnilo 23 soutěžících. Tříčlenné družstvo SSK Poruba tvořili Petr Bláha, Aleš Zedník a Petr Kuś. Všichni s radostí vyslechli zprávu, že ani letos nebude zařazena soutěž v jízdě na kánoi.

První disciplínou byla střelba, a to ze služební pistole ráže 9 mm na 10 a 15 m a z civilní verze samopalu vz. 58 na 50 m. V první disciplíně zvítězil Petr Stuchlík, konzul Zedník skončil na 8. místě, ve druhé zvítězil Petr Káňa, konzul skončil na 4. místě.

Poslední disciplínou byl výstup na Lysou horu na čas. Konzul se výstupu nezúčastnil, na vrchol se s organizátory svezl autem Horské služby. Vítěz dosáhl vrcholu za 58 minut. Člen týmu SSK Poruba Petr Kuś dorazil čtvrtý. Oproti prvnímu ročníku, kdy na vrcholu panoval sníh a mráz, a předchozímu ročníku, kdy soutěžící provázelo letní počasí, tentokrát hrála hlavní roli mlha a příjemná teplota 10 °C.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2019 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě