Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Konzul se zúčastnil oslav výročí 100 let vzniku Československa na různých místech Moravskoslezského kraje

28. října 2018

Oslav 100 let vzniku Československé republiky v neděli 28. října 2018 se honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník zúčastnil na různých místech Moravskoslezského kraje. Oslavy bohužel pronásledovala nepřízeň počasí, trvalý déšť přecházející v přeháňky, silný vítr a chladno nevlídně poznamenaly průběh svátečního dne.

Konzul nejprve ráno položil kytici k bustě T. G. Masaryka v Ostravě v rámci završení akcí města Ostravy na počest 100. výročí založení republiky, odpoledne v Bělotíně jako člen Pěveckého sdružení moravských učitelů přispěl k oslavám této krásné obce, vzorně se starající o památku padlých sovětských letců Motorina a Gukosjana, jejichž Šturmovik byl poblíž obce sestřelen 5. 5. 1945. Koncert proběhl v kostele sv. Jiří.

V podvečerních hodinách proběhla v Lipníku nad Bečvou za KD Echo výsadba STROMU SVOBODY a město se tak zapojilo do celostátní akce „Stromy svobody 1918 – 2018“, kterou zaštítila Nadace Partnerství. Za přítomnosti představitelů města, starosty Miloslava Přikryla a místostarostky Dany Navrátilové, senátorky Jitky Seitlové a zastupitelů města vysazena lípa srdčitá. Následoval koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů, jemuž apladuoval zaplněný sál kulturního domu.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2019 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě