Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul účastníkem Byznys dne Ruské federace na 60. mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

2. října 2018

V úterý 2. října 2018 proběhl v rámci 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně "Byznys den" Ruské federace, který tradičně pořádá Komora pro hospodářské styky se SNS ve spolupráci s dalšími institucemi. Tradičním účastníkem byl i honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

Náplň jednání připomínala období před poklesem vzájemného obchodu a v příspěvcích se objevovaly povzbudivé a optimistické informace. Představila se Uljanovská oblast, Sverdlovská oblast a Nižegorodská oblast, zajímavý byl příspěvek Rosatom Overseas.

Za českou stranu potvrdila zájem o návrat rusko-české obchodní výměny do starých kolejí přítomnost ministryně průmyslu a obchodu ČR paní Marty Novákové, jejího náměstka pana Martina Tlapy, prezidenta Hospodářské komory ČR pana Vladimíra Dlouhého, předsedu Svazu průmyslu a dopravy pana Jaromíra Hanáka a velvyslance ČR v Moskvě pana Vítězslava Pivoňky i významných představitelů rusko-českého byznysu.

Konference se dotkla celé řady oblastí, související s obchodními a investiční aktivitami v Rusku. Na programu bylo 10 vystoupení.

Den byl zakončen recepcí na pozvání pana velvyslance Změjevského, konanou v pavilónu E, které se zúčastnila celá řada významných byznysmenů z Ruska i České republiky.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2018 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě