Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Pietní akt u památníku letců u Velké Polomi

22. dubna 2018

V neděli dne 22. dubna 2018 se honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník zúčastnil pietního aktu u památníčku, který se nachází v lese mezi Plesnou a Velkou Polomí. Generální konzulát Ruské federace v Brně reprezentoval vice-konzul pan Valerij Těrentijev. Hosta přivítali předseda ostravského Klubu českého pohraničí pan Jan Gara, starostka obce Velká Polom paní Ludmila Bubeníková, zástupci Armády České republiky, Československé obce legionářské a Českého svazu bojovníků za svobodu a celá řada občanů Ostravy, Plesné i Velké Polomi.

Klub českého pohraničí a Vlastenecké sdružení antifašistů v Ostravě spolu s Čs. obcí legionářskou tradičně zorganizovali vzpomínkovou akci k tragické události, kdy dva mladí letci, pilot ppor. Ivan Petrovič Kiotov a střelec vojín Nikolaj Alexandrovič Komlev, zahynuli při plnění bojového úkolu 20. dubna 1945.

Pietní akt byl zahájen za zvuku chorálu "Svatá válka". Hlavní projev pronesl honorární konzul Aleš Zedník, který ve svém poselství připomenul verše Jevgenie Jevtušenka "Chtěji ruští lidé válku?"

K památníků byly položeny věnce a kytice ve vojenském pořadu s čestnými salvami, byly předána ocenění Klubu českého pohraničí, mezi oceněnými byli i generální konzul RF v Brně pan Alexandr Budajev a honorární konzul Zedník. Slavnostní akt byl zakončen „Večerkou".

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2019 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě