Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Konzulární mise do Havířova

6. února 2018

V úterý 6. února 2018 přijala primátorka statutárního města Havířova paní Jana Feberová honorárního konzula Ruské federace v Ostravě pana Aleše Zedníka. Setkání se uskutečnilo na městském magistrátu v Havířově, kam konzul zavítal naposled před desíti lety. Paní primátorka Feberová seznámila konzula s nejbližšími cíli samosprávy i drobnými starostmi a radostmi, které doprovázejí každodenní život občanů Havířova.

Téma péče o válečné hroby a válečné veterány se ukázalo být velice aktuální, protože paní primátorka Feberová informovala konzula o tom, že každoroční nejvyšší ocenění občanům města - Cena města Havířova - za rok 2017 bude udělena veteránovi Velké vlastenecké války plk. Janu Ihnatíkovi, a to slavnostním způsobem dne 6. března v Kulturním domě Leoše Janáčka. Konzul s díky přijal pozvání na tuto akci, aby mohl plk. Ihantíkovi, se kterým jej pojí dlouholeté přátelství, osobně poblahopřát k takovému ocenění.

V úterý 6. března k tomuto blahopřání skutečně došlo, takže se konzul zařadil mezi nespočet gratulantů, kteří panu plukovníkovi nejen vyjádřili své blahopřání k ceně města, ale také popřáli vše nejlepší k 96. narozeninám, kterých se ve zdraví dožil 1. března.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2018 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě