Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Slavnostní večer k 75. výročí vítězství ve stalingradské bitvě za účasti honorárního konzula

2. února 2018

V pátek 2. února 2018 se díky Česko-ruské společnosti a Ostravskému klubu Ruský dům konal tradiční slavnostní večer na počest výročí porážky fašistických vojsk u Stalingradu a také na počest výročí prolomení blokády Leningradu. Akce se zúčastnil i honorární konzul Ruské federace v Ostravě pan Aleš Zedník.

V sále školícího centra „Akademie“ se sešlo několik desítek příznivců, přátel a známých, aby společně nejen zavzpomínali na tuto událost, ale shlédli také malý koncert, který pro ně připravili taktéž osvědčení a „staří známí“ umělci.

Vzácným hostem večera byla Natella Imedašvili, která z Volgogradu přivezla nejen svůj program písní a romansů, ale také pozdravy volgogradců bratrskému městu Ostravě. Honorárnímu konzulovi předala osobní dopis primátora Volgogradu Andreje Kosolapova a přání všeho nejlepšího od volgogradských přátel.

Honorární konzul na oplátku přednesl pět písní z klasických sovětských válečných filmů. Dvojice Igor Jelínek – Stanislav Marčenko za doprovodu kytar a mandolíny předvedla posluchačům více jak deset ruských písní, známých, neznámých, dřívějších i současných.

Nedílnou součástí takovýchto setkání je i předání celé řady ocenění všem, kteří se různými formami podíleli na upevňování spolupráce Ostravy s Volgogradem, v tomto roce to byla medaile k 75. výročí vítězné stalingradské bitvy.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2019 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě