Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě
Sokolská 21, 702 00 Ostrava
e-mail:info@honorarnikonzulat-RF.cz
Honorární konzulát
Ruské federace
v Ostravě
 
 
 
 

Společenské události

 

Kontakty

 
по-русски
 
Rusko-České vědecké a kulturní fórum
 
Prezident Ruska
 
Vláda Ruské federace
 
Státní orgány Ruské federace
 
Sbírka zákonů Ruské federace
 
Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace
 
Моравскосилезский край
 
i-RU.CZ
 
новости Чехии
 
Ruské středisko vědy a kultury v Praze
 
Bydlení v Ostravě
 
Asociace HK v ČR
 
FICAC

Honorární konzul účastníkem telekonference Ostravské univerzity a Volgogradské státní univerzity

22. ledna 2018

V pondělí 22. ledna 2018 se konala mezinárodní telekonference Ostravské univerzity a Volgogradské státní univerzity na téma veřejné diplomacie a jejího významu pro rozvoj přátelských vztahů mezi národy České republiky a Ruské federace. Příspěvky ruské strany pod heslem “Dědicové Stalingradu“ se dotýkaly nejen současnosti, ale i významu historické události – vítězství ve stalingradské bitvě – pro současnost města a jeho mezinárodních vztahů.

Za ruskou stranu zahájili konferenci vedoucí ústavu mezinárodní spolupráce doc. Alexandr Nikolajevič Šovgenin a doc. Jelena Fjodorovna Parubočaja. Za českou stranu byl moderátorem dr. Vítězslav Vilímek, tajemník „Euroasijského akademického fóra“ , hlavním vystupujícím honorární konzul Ruské federace v Ostravě Aleš Zedník. Za Ostravskou univerzitu dále byli přítomni studenti a doktorandi Filosofické fakulty OSU. Za ruskou stranu zazněly tři příspěvky studentů na výše uvedené téma, ostravská strana představila svůj pohled na udržování mezinárodních styků s pozice města, zejména s důrazem na praktické zkušenosti honorárního konzula jako bývalého primátora města.

Ten ve svém příspěvku zdůraznil, že činiteli veřejné diplomacie nemohou být pouze zahraniční oddělení městských a krajských úřadů, ale také konzuláty a honorární konzuláty, společenské organizace, sdružení rodáků, sportovní kluby, ale především školy a univerzity, které ve svým aktivitám dokáží vtisknout mezinárodní rámec s poselstvím míru a přátelství mezi národy. V Moravskoslezském kraji se k tomu ještě přidává péče o pomníky padlých a úcta k osvoboditelům, která v kontextu České republiky je mimořádná.

Konference probíhala v ruském jazyce prostřednictvím Skype, díky vysokorychlostnímu Internetu bez jakýchkoliv poruch či problémů.

 
Vytisknout Nahoru
 
 
 
 
 
© 2019 Honorární konzulát Ruské federace v Ostravě